Putovanie skalickou históriou – Spomienkové podujatie na Dušana Samuela Jurkoviča

Tlačová správa

Názov podujatiaPutovanie skalickou históriou – Spomienkové podujatie na                                        Dušana Samuela Jurkoviča
Miesto:                  Dom kultúry v Skalici, Námestie slobody 11, 909 01 Skalica
Dátum konania:    štvrtok 20. septembra 2018 o 17.00 hod.

Mesto Skalica spolu so Záhorským múzeom v Skalici pozývajú na ďalší diel cyklu Putovanie skalickou históriou, ktorý je tento raz venovaný spomienke na architekta Dušana Samuela Jurkoviča pri príležitosti 150. výročia jeho narodenia.
Po úvodných príhovoroch Ing. Ľudovíta Baráta, primátora Mesta Skalica a Ing. Kataríny Salayovej-Jurkovičovej, vnučky architekta bude premietnutý film PhDr. Eduarda Moceka Básnik dreva Dušan Jurkovič. Nasledovať budú príspevky s obrazovou prezentáciou s témou Brezová pod Bradlom, miesto mladosti a posledného odpočinku architekta a Mohyla M. R. Štefánika v Brezovej pod Bradlom od PhDr. Matúša Valihoru; Jurkovičove Luhačovice a Slovenská búda v Luhačoviciach od PhDr. Blanky Petrákovej; Dušan Jurkovič a Skalica od PhDr. Viery Drahošovej.
V kultúrnom programe vystúpi Kopaničiarska muzika Martina Janšta z Košarísk. Moderátorkou podujatia bude Jana Koutná.

Reportáž Skalickej mestskej televízie z podujatia: https://www.facebook.com/211571479413997/videos/713792108985305/

Reportáž Televízie Skalica z podujatia: