Remeslá v Malackách

0
769

MCK – Múzeum Michala Tillnera v Malackách pripravilo jedinečnú výstavu o histórii remesiel na území mesta. Výstava je výsledkom dlhoročnej práce pracovníkov múzea a vznikla v spolupráci so Štátnym archívom v Bratislave, Záhorským múzeom v Skalici a s finančným príspevkom Bratislavského samosprávneho kraja.

Expozíciu nájdete vo výstavných priestoroch kaštieľa v Malackách počas celej letnej sezóny. Návštevníci sa dozvedia o vzniku a vývoji jednotlivých remesiel na území mesta a uvidia zaujímavé a jedinečné zbierkové predmety múzea i historické písomnosti – výučné listy z čias monarchie, kúpnu zmluvu na malackú lekáreň z roku 1874 a drobnosti z vybavenia lekárne, sériu fliaš malackých sifonárov, ukážky habánskej džbankárskej produkcie, kolekciu pálfiovských tehál, fotografie najstarších malackých fotografov, ale aj ukážky tvorby významných fotografov Angerera či Langhansa a mnohé iné zaujímavosti.

Výstavu slávnostne otvoríme v sobotu 21. mája o 15.00 h v rámci podujatia Noc v kaštieli, ktorým sa pracovníci Mestského centra kultúry Malacky – Múzea Michala Tillnera zapájajú do tohtoročnej Noci múzeí a galérií 2016. Výstava potrvá do 11. septembra. Sprístupnená pre verejnosť bude každú stredu až piatok v čase od 10.00 do 12.00 h a od 14.00 do 17.00 h a cez víkendy od 14.00 do 17.00 h.

Všetci ste srdečne pozvaní!

-mck-

Predchádzajúci článokDeň otvorených dverí a zahájenie letnej turistickej sezóny
Ďalší článokAMFO 2016