Komentovaná prehliadka výstavy Rasťo Andris – Nálady – Ukončené

Názov podujatia:      Komentovaná prehliadka výstavy Rasťo Andris – Nálady

Organizátori:             Trnavský samosprávny kraj – Záhorské múzeum v Skalici

Miesto:                       Záhorské múzeum v Skalici, Námestie slobody 13, 909 01 Skalica

Dátum konania:        vo štvrtok 22. júna 2023 o 15.30 hod.

Záhorské múzeum v Skalici v spolupráci s výtvarníkom Rasťom Andrisom pripravilo komentovanú prehliadku jeho výstavy Nálady, ktorá je aktuálne prezentovaná v priestoroch múzea.

Rasťo Andris je súčasťou slovenskej výtvarnej scény už viac ako dvadsať rokov. V jeho tvorbe dominujú figurálne motívy, často so skrytým odkazom na slovenskú ľudovú tvorbu. Predmetom jeho záujmu je aj práca s drevom. V drevených artefaktoch  ho zaujíma drevo v kontexte úžitkovosti, napr. ako hudobný nástroj (husle, fujary, píšťaly, gajdy…).

Obrazy Rasťa Andrisa nemajú ambíciu šokovať, ani pýtať sa. Ale prinútia vrátiť sa, pozrieť sa znovu, dlhšie a skúsiť vrátiť zabudnutú spomienku. Spomienku na túžbu po kráse.

Súčasťou komentovanej prehliadky bude i autorova hudobná performance.