Hliník se (ne)odstěhoval do Humpolce vernisáž výstavy v Buchloviciach

Dňa 22. marca 2013 sa pracovníci nášho múzea zúčastnili vernisáže výstavy Hliník se (ne)odstěhoval do Humpolce aneb Na co nám býval (je) dobrý v priestoroch Muzea Podhradí Buchlovice. Výstavu pripravilo múzeum v Buchloviciach spolu s občanmi mestečka Buchlovíc, firmou AL INVEST Břidličná, a. s. a Záhorským múzeom v Skalici. Výstavu otvoril a podujatím sprevádzal autor námetu, kurátor výstavy a organizátor spoločenského života v Buchloviciach Ing. Miloslav Hrdý.  V bohatom programe vernisáže sa predstavilo trio heligonkárov s Jožkom Ďuráčim, spevácky zbor Dievčatá zo Soblahova, zo slovenskej družobnej obce Buchlovíc, členovia divadla J. K. Tyla z Buchlovíc páni Jaroslav Zapletal ml. a Luboš Černoch a v závere si všetci prítomní spoločne zaspievali. Výstavu môžete navštíviť do 26. apríl 2013.