Z najnovších prírastkov Záhorského múzea

výstava

Tlačová správa

Názov podujatia:              Z najnovších prírastkov Záhorského múzea v Skalici
Miesto:                             Záhorské múzeum v Skalici, Námestie slobody 13, 909 01 Skalica
Dátum konania:                piatok 5. decembra 2014 o 16.00 hod.
                                        výstava potrvá 30. januára 2015

Záhorské múzeum v Skalici pozýva všetkých záujemcov a priaznivcov na výstavu Z najnovších prírastkov Záhorského múzea v Skalici, ktorá bude prezentovať výber najzaujímavejších a najhodnotnejších zbierkových predmetov, získaných v posledných rokoch kúpou či darom do zbierkových fondov. Zámerom výstavy je predstaviť šírku a záber akvizičnej činnosti, upozorniť na zbierané druhy predmetov a zároveň poďakovať všetkým darcom za ich príspevky k rozšíreniu fondu a zachovaniu dedičstva našich predkov. Súčasne ako doklad starostlivosti o zbierky budú na výstave prezentované i predmety, ktoré boli v posledných rokoch odborne zreštaurované.
Výstava sa uskutoční ako úvodné podujatie pri príležitosti 110. výročia založenia múzea, ktoré si pripomenie v roku 2015. Potrvá do 30. januára 2015.