Zrušenie podujatia Spomienka na akademického maliara Júliusa Koreszku

Na základe rozhodnutia vlády SR rušíme podujatie. O novom termíne budeme informovať.

Názov podujatiaSpomienka na akademického maliara Júliusa Koreszku
Miesto:                 Záhorské múzeum v Skalici, Námestie slobody 13, 909 01 Skalica
Dátum konania:    štvrtok 19. marca 2020 o 16.00 hod.

V tomto roku si kultúrna verejnosť pripomína 125. výročie narodenie akademického maliara, krajinára Júliusa Koreszku (24.02.1895 – 01.12.1958), rodáka zo záhorskej obce Dojč. Július Koreszka žil od roku 1936 až do svojej smrti v roku 1958 v Skalici a námetom zo Skalice i okolitého regiónu venoval vo svojom diele  veľkú pozornosť. Veľká časť pozostalosti maliara sa preto dostala do fondov Záhorského múzea. Po delimitácii kunsthistorických a umeleckých zbierok (vrátane Koreszkovej pozostalosti) do vznikajúcej Záhorskej galérie v Senici v roku 1984 sa v roku 1991 podarilo zriadiť ako súčasť stálej expozície Záhorského múzea v Skalici Galériu Júliusa Koreszku. Predstavuje užší výber z jeho tvorby a jej kurátorkou je Mgr. Božena Juríčková, odborná pracovníčka Záhorskej galérie Jána Mudrocha v Senici.

Pri príležitosti maliarovho jubilea pripravuje Záhorské múzeum v Skalici v spolupráci so Záhorskou galériou Jána Mudrocha v Senici a Mestom Skalica podujatie Spomienka na akademického maliara Júliusa Koreszku. Vo výstavných priestoroch Záhorského múzea v Skalici predstaví Život a dielo Júliusa Koreszku Mgr. Božena Juríčková a nasledovať bude presun do Galérie Júliusa Koreszku vo vedľajšej budove, kde sa uskutoční komentovaná prehliadka vystavených diel Júliusa Koreszku.
Srdečne Vás pozývame.