Slávnostný koncert k 115. výročiu narodenia národného umelca Dr. Janka Blaha

Tlačová správa

Názov podujatia:        Slávnostný koncert k 115. výročiu narodenia národného umelca Janka Blaha
Miesto:                         Dom kultúry v Skalici, Námestie slobody 11, 909 01 Skalica
Dátum konania:          nedeľa 18. septembra 2016 o 16.00 hod.

V roku 2016 si pripomíname 115. výročie narodenia národného umelca a prvého slovenského profesionálneho operného speváka Dr. Janka Blaha. Pri tejto príležitosti pripravilo Mesto Skalica, Základná umelecká škola v Skalici a TTSK – Záhorského múzeum v Skalici Slávnostný koncert.
V programe koncertu vystúpia Maria Helienek z Rakúska (soprán), slovenský operný spevák Gustáv Beláček (bas) a tenorista Mikolaj Adamczak z Poľska. Účinkujúcich bude sprevádzať slovenská klaviristka Xénia Maskalíková.
Súčasťou podujatia bude i výstava a premietanie filmov o živote umelca Dr. Janka Blaha.
Koncert podporilo Kvarteto, o. z.

Reportáž Televízie Skalica: https://www.youtube.com/watch?v=xONsmkoeitg&feature=share