Rozlúčka s prof. Ľubomírom Ďurovičom

Profesor Ľubomír Ďurovič, PhDr., DrSc. (9. 2. 1925 Važec – 7. 7. 2022 Lund)

Prof. Ľubomír Ďurovič bude pochovaný v rodinnom hrobe v Skalici v sobotu 3. júna 2023. Bohoslužba v evanjelickom kostole, kde bol v rokoch 1925 – 1955 farárom jeho otec Ján Ďurovič, bude o 14:00. O 15:00 bude uložená urna na evanjelickom cintoríne a o 16:00 sa uskutoční krátka spomienková rozlúčka v Záhorskom múzeu na Námestí slobody 13, kde sa nachádza aj Ďurovičovský fond.

V krátkej spomienke v Záhorskom múzeu na profesora Ľubomíra Ďuroviča zaspomínali Dušan Kováčik, ev. farár (vo výslužbe), Markus Giger, mimoriadny profesor Karlovej univerzity v Prahe, PhDr. Eva Kowalská z Historického ústavu SAV v Bratislave, na spoluprácu so Záhorským múzeom riaditeľka Viera Drahošová a Ďurovičovský fond v Záhorskom múzeu priblížil historik Martin Hoferka. Záverom za rodinu oslovila prítomných jeho dcéra Nataša Ďurovičová.

Za všetko ďakujeme! Česť jeho pamiatke!