Roky meruôsme 1848 v Senici

Spomienková slávnosť pri renovovanom Pomníku popravených 1848 v Senici - Horných Surovinách. Foto: Róbert Svíba

V piatok 12. októbra 2018 sa v Senici uskutočnilo Spomienkové podujatie pri príležitosti 170. výročia Slovenského povstania meruôsmych rokov, ktorého sa zúčastnili i pracovníci Záhorského múzea v Skalici. V priestoroch domu kultúry sa konala vernisáž výstavy J. M. Hurban kurátorky PhDr. Viery Drahošovej a Hurbanovské povstanie vo výtvarnom umení kurátora PhDr. Štefana Zajíčka. V programe slávnostnej akadémie vystúpil s hlavným príspevkom Meruôsme roky na Záhorí odborný pracovník Záhorského múzea PhDr. Richard Drška. Následne prebehla Spomienková slávnosť pri renovovanom Pomníku popravených 1848 v Senici – Horných Surovinách a Pamätníku padlým 1848 na cintoríne v Senici.