Putovanie skalickou históriou – TJ Sokol Skalica

Mesto Skalica
Trnavský samosprávny kraj – Záhorské múzeum v Skalici

Tlačová správa

Názov podujatia: Putovanie skalickou históriou – Založenie TJ Sokol v Skalici Miesto: Kino Sloboda, 909 01 Skalica
Dátum konania
: štvrtok 13. decembra 2018 o 17.00 hod.

Mesto Skalica spolu so Záhorským múzeom v Skalici pozývajú na ďalší diel cyklu Putovanie skalickou históriou, ktorý je tento raz zameraný na Založenie TJ Sokol v Skalici, prvej TJ na Slovensku, ktorá tento rok oslávila sto rokov od svojho vzniku.
Históriu TJ Sokol Skalica priblíži PhDr. Viera Drahošová, riaditeľka Záhorského múzea v Skalici, kurátorka výstavy 100 rokov TJ Sokol Skalica a autorka rovnomennej publikácie. Súčasnosť skalickej TJ predstaví jej starostka Viera Miklášová. Svoje spomienky na činnosť v TJ porozpráva jej najstarší žijúci člen Milan Dermíšek. V rámci podujatia vystúpi aj člen TJ JUDr. Dušan Krivský, ktorý sa bude venovať téme o správnom turistovi. Moderátorkou podujatia bude Jana Koutná.

Reportáž Skalickej mestskej televízie: