Predvianočný koncert ZM v Skalici

Predvianočný koncert Záhorského múzea
venovaný 20. výročiu vydávania časopisu Záhorie

Termín: piatok  2. decembra 2011 o 19. 30 hod.
Miesto: Jezuitský kostol v Skalici
Organizátori: Trnavský samosprávny kraj  – Záhorské múzeum v Skalici
Informácie: www.zahorskemuzeum.sk, zahorskemuzeum@zahorskemuzeum.sk

V piatok 2. decembra o 19.30 hod. sa v novootvorených priestoroch rekonštruovaného Jezuitského kostola v Skalici uskutoční už tradičné podujatie Predvianočný koncert Záhorského múzea, tento rok spojené so slávnostným pripomenutím 20. výročia vydávania vlastivedného časopisu Záhorie.
Časopis Záhorie sa ako dvojmesačník odborno-populárnou formou venuje dejinám, tradíciám, prírode a kultúre regiónu Záhorie, ako aj súčasným najdôležitejším podujatiam reflektujúcim spomínané oblasti. Za dvadsať rokov vychádzania sa systematickým mapovaním regiónu dostal do povedomia širokej čitateľskej verejnosti a súčasne sa stal miestom, kde publikuje čoraz viac autorov z uvedených vedných odborov. Bol niekoľkonásobne ocenený, získal  1. miesto v celoslovenskej  súťaži Miestne noviny (2007), Medailu predsedu Trnavského samosprávneho kraja,  Cenu mesta Skalice, Cenu Národopisnej spoločnosti Slovenska a i.
V programe sa predstaví Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů pod vedením primáša Františka Černého so sólistami, nadväzujúci na činnosť orchestra založeného v roku 1952 na pôde brnianskeho štúdia Československého rozhlasu. Týmto výnimočným telesom prešlo veľa vynikajúcich muzikantov, spevákov a spolupracovali s ním tiež významní skladatelia  československého hudobného života.