Prednáška Narodenie a rané detstvo v ľudovej kultúre Záhoria v Malackách

Srdečne Vás pozývame na prednášku Narodenie a rané detstvo v ľudovej kultúre Záhoria z cyklu Stretnutia s históriou, ktoré organizuje Mestské centrum kultúry Malacky – Múzeum Michala Tillnera. Autorka prednášky Dita Andrušková, etnologička Záhorského múzea v Skalici, v nej porozpráva o zvykoch rodinného cyklu spojených s narodením dieťaťa vo vidieckom prostredí Záhoria v minulosti. Návštevník sa dozvie o poverových predstavách spojených s tehotenstvom, obyčajach súvisiacich so šestonedelím rodičky a krstom dieťaťa, ako aj o role krstnej matky v rodine. Súčasťou obrazovej prezentácie budú okrem dobových fotografií aj vybrané zbierkové predmety Záhorského múzea v Skalici viažuce sa k týmto zvykom, zastúpené najmä detským odevom, ľudovým nábytkom a úžitkovou keramikou. Prednáška sa uskutoční v utorok 13. júna 2023 o 18:00 na nádvorí Pállfyovského kaštieľa v Malackách.