Pavel Popelka – Lidé Moravy výstava fotografií

Pavel Popelka Lidé Moravy

V rámci mesiaca česko-slovenského priateľstva a dlhodobej spolupráce Záhorského múzea v Skalici s múzeami z druhej strany rieky Moravy sa uskutoční v piatok 14. októbra 2011 vo výstavných priestoroch Záhorského múzea v Skalici o 15.30 hod. vernisáž výstavy fotografií Pavla Popelku Lidé Moravy. Námetovo sú zamerané na atmosféru folklórnych podujatí a zachytenie dlhodobej tradície ľudových prejavov na Morave. Autor výstavy je riaditeľom Muzea Jana Amose Komenského v Uherském Brodě, známym folkloristom a autorom viacerých odborných publikácií, ale tiež cestopisov a zbierky poézie. Vernisáž výstavy bude spojená s autorským čítaním PhDr. Pavla Popelku a doplnená ukážkami ľudových piesní z moravsko-slovenského pomedzia.

Výstava potrvá do 25. novembra 2011 a je prístupná zdarma počas otváracích hodín Záhorského múzea v Skalici.