Odborná exkurzia pracovníkov Záhorského múzea

Vo štvrtok 30. júna 2011 sa pracovníci a priatelia Záhorského múzea v Skalici zúčastnili odbornej exkurzie po Žitnom ostrove. Kolegovia z Vlastivedného múzea v Galante nás prijali v sídle múzea a previedli expozíciou starej lekárne, mlynárstva a aktuálnou výstavou. Exkurzia pokračovala návštevou Domu ľudového bývania v Matúškove a Vodného kolového mlyna v Tomášikove. V druhej časti sme sa presunuli do Žitnoostrovného múzea v Dunajskej Strede. Najskôr sme navštívili ďalší z vodných mlynov, tentoraz v Dunajskom Klátove a následne si prezreli stálu expozíciu múzea v Žltom kaštieli v Dunajskej Strede. Počas presunu do vysunutej expozície v Mestskom vlastivednom dome v Šamoríne sme sa zastavili na vodnom diele v Gabčíkove. Exkurzia sa ako tradične niesla v priateľskom duchu a všetkých nás odobhatila o množstvo odborných informácií ale i skúseností a námetov z práce partnerských múzeí.