Kniha Záhoria 2013

anketa

0
642

Hlasovať za Knihu Záhoria 2013 môžete na stránke:
http://www.zahorskakniznica.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=628&Itemid=155

Maximálne je možné hlasovať 3-krát z jednej IP adresy.

Kniha Záhoria 2013

anketa

Termín: 15. júla – 30. septembra 2014

Záhorská knižnica v Senici odštartovala už svoj 6. ročník čitateľskej ankety o najzaujímavejšiu KNIHU ZÁHORIA 2013. Do konca septembra hlasy čitateľov rozhodnú, ktorá z 38 nominovaných kníh získa tohtoročný titul. Vyhlasovateľmi ankety sú Záhorská knižnica v Senici, Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici, Záhorské múzeum v Skalici, organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja a Mestské centrum kultúry Malacky.

Čitateľská verejnosť prostredníctvom hlasovacích lístkov v Záhorskej knižnici v Senici, v mestských a obecných knižniciach regiónu a prostredníctvom internetového hlasovania na webových stránkach Záhorskej knižnice, miest Senica, Skalica, Holíč, MKC Malacky a redakcie Záhorie a Pomoraví rozhodne o tom, kto zvíťazí. V doterajších piatich ročníkoch boli víťazi z rôznych literárnych žánrov. Knihou Záhora 2008 sa stala monografia Dany Janáčkovej nazvaná „Ján Náhlik. Fotografie“ o nestorovi fotografie na Záhorí a vydala ju Záhorská galéria v Senici. Knihu Záhoria 2009 napísala Zdenka Laciková s názvom „S krídlami básne“. Vyšla v Holíči vo Vydavateľstve Forza Slovakia. Knihou Záhoria 2010 sa stal „Zlatý vek cisárskej rezidencie v Holíči v období Františka Štefana I. Lotrinského“, kniha, ktorú zostavil Radoslav Ragač s kolektívom. František Višváder bol zostavovateľom Encyklopédie Suchohradu, Knihy Záhoria 2011. A zatiaľ piatou víťazkou čitateľskej ankety – Knihou Záhoria 2012 je kniha „Jabuoňické všelico 1262-2012.“ Zostavil ju tím pod vedením Andreja Závodného k 750. výročiu od prvej písomnej zmienky o obci Jablonica.

Knihy navrhovali čitatelia, autori, inštitúcie, vydavateľstvá, kníhkupci, distribútori, mestské a obecné úrady. Sú z oblasti beletrie, poézie, z odborno-populárnej, vedeckej či detskej literatúry, podmienkou je, aby boli vydané vlani – v roku 2013 a musia byť späté s regiónom Záhoria buď tematicky, alebo autorom textovej, či obrazovej časti. Knižnému titulu nesmie chýbať pridelené medzinárodné číslo ISBN.

Z čoho vyberáme v tomto ročníku ? Medzi 38 titulmi je poézia, romány, cestopis, publikácia o športe, dobrodružstvá zo strašidelného hradu, kniha riekaniek, medzi nominovanými je i životopisný román, hľadanie genius loci cezhraničného regiónu, literárny zborník, katalógy k výstave, historické zborníky a mnohé ďalšie. Víťaz vzíde z hlasovania čitateľov do 30. septembra 2014 a vyhlásia ho v Záhorskom múzeu Skalici v októbri 2014.

Predchádzajúci článokCesty múz
Ďalší článokŽivot s paletou