Hana Veselá, Miroslav Kinder – Prierez tvorbou výstava

Názov výstavy:         Hana Veselá, Miroslav Kinder – Prierez tvorbou
Miesto:                     Záhorské múzeum v Skalici, Námestie slobody 13, 909 01 Skalica
Konanie výstavy:     16. augusta – 15. septembra 2013

Záhorské múzeum v Skalici prináša svojim návštevníkom a milovníkom umenia výstavu dvoch členov Umeleckej besedy slovenskej Hany Veselej a Miroslava Kindera.

Hana Veselá sa narodila v roku 1958 v Skalici, s rodičmi žila v Holíči. Vyštudovala Strednú umeleckopriemyselnú školu v Bratislave, odbor grafika. Na Pedagogickej fakulte v Nitre študovala maľbu u akademického maliara Ľudovíta Jelenáka a plastiku u akademického sochára Milana Marciňu. V súčasnosti sa venuje maľbe, grafike, plastike. Je členkou Klubu výtvarníkov v Skalici a Umeleckej besedy slovenskej. Miroslav Kinder sa narodil v roku 1964 v Modre. Vo svojej výtvarnej tvorbe prechádza niekoľkými vývinovými fázami. Ako autodidakt a za odborných konzultácii v ateliéri akad. maliara Jaroslava Knila sa zoznamuje so škálou výtvarných prejavov, ako v krajinárstve, tak i vo figurálnej štylizácii. V posledných rokoch sa venuje i rezbárstvu, reštaurovaniu mobilierov a interiérových doplnkov. Je členom Klubu výtvarníkov v Skalici a Umeleckej besedy slovenskej.