Dana Janáčková Pod povrchom – Milan Flajžík, uvedenie monografie

Tlačová správa

Názov podujatia:      Dana Janáčková Pod povrchom – Milan Flajžík, uvedenie monografie

Organizátori:             Trnavský samosprávny kraj – Záhorské múzeum v Skalici

Miesto:                       Záhorské múzeum v Skalici, Námestie slobody 13, 909 01 Skalica

Dátum konania:        v piatok 10. marca o 16.00 hod.

Záhorské múzeum v Skalici vydalo monografiu o akad. soch. Milanovi Flajžíkovi, reštaurátorovi Záhorského múzea. Publikácia autorky Dany Janáčkovej Pod povrchom – Milan Flajžík predstavuje dielo a život akad. soch. Milana Flajžíka, doterajšiu mnohorakú tvorbu, ktorá sa pohybuje v širokom tvorivom rozpätí a je pripravená k okrúhlemu životnému jubileu 60 rokov autora. Autorom jej grafickej úpravy je Milan Mikula.

Prezentácia publikácie sa uskutoční v piatok 10. marca 2023 o 16.00 hod. v Záhorskom múzeu. S autorským príhovorom vystúpi Dana Janáčková. V kultúrnom programe podujatia sa predstavia Erik Ondrejička (prednes) a Martin Guček (saxofón).

Kniha vyšla s finančnou podporou Trnavského samosprávneho kraja.