Čarovný svet ilustrácií a animácií

Čarovný  svet  ilustrácií  a  animácií
Výstava v Záhorskom múzeu v Skalici – tlačová správa

Termín: piatok  2. decembra 2011
                         13.30 hod. tvorivá dielňa
15.30 hod. vernisáž výstavy
Miesto:             Záhorské múzeum v Skalici
Organizátori:    Bibiana – Medzinárodný dom umenia pre deti Bratislava
Trnavský samosprávny kraj  – Záhorské múzeum v Skalici
Informácie: www.zahorskemuzeum.sk, zahorskemuzeum@zahorskemuzeum.sk

V  spolupráci Záhorského múzea v Skalici s Medzinárodným domom umenia pre deti – Bibiana v Bratislave sa uskutoční v piatok 2. decembra 2011 vo výstavných priestoroch Záhorského múzea v Skalici vernisáž výstavy Čarovný svet ilustrácií a animácií a tvorivá dielňa pre deti nižšieho stupňa základných škôl zo Skalice.
Výstava bude pozostávať z troch častí, na výstave Ilustrátori ocenení na Bienále ilustrácií Bratislava 2011  sa návštevník môže oboznámiť s 26 dielami ilustrátorov z celého sveta, ktoré získali  najvyššie ocenenia na poslednom ročníku tejto prestížnej a jedinečnej výstavy.
V druhej časti Slovenskí ilustrátori ocenení na BIB 1967-2011 budú prezentované diela významných slovenských tvorcov pre deti (František Blaško,  Viera Bombová, Robert Brun,  Albín  Brunovský, Miroslav Cipár, Róbert Dúbravec, Viera Gergeľová, Dušan Kállay, Ľubica Končeková-Veselá, Jana Kiselová-Siteková,  Martina Matlovičová – Králová,  Ľuboslav Paľo,  Katarína Ševellová – Šuteková, Peter  Uchnár, Ondrej  Zimka, Tomáš Klepoch), ktorí uspeli v silnej svetovej konkurencii a za 23 ročníkov súťaže získali 27 ocenení.
Tretiu časť tvorí výstava Rozprávky len tak s výtvarnými návrhmi k animovaným filmom Jeana-Jacquesa Prunèsa (Francúzsko), úspešne uvedeným na 10. ročníku Bienále animácie Bratislava 2010.
Výstava potrvá do 27. januára 2012 a je prístupná zdarma počas otváracích hodín Záhorského múzea v Skalici.