AH 2005 – 2015 výstava pri príležitosti životného jubilea Antona Hanzalíka

Trnavský samosprávny kraj – Záhorské múzeum v Skalici
Mesto Skalica

Názov podujatia: AH 2005 – 2015 výstava k životnému jubileu Antona Hanzalíka
Miesto:                Záhorské múzeum v Skalici, Námestie slobody 13, 909 01 Skalica
Dátum konania:   piatok 21. augusta 2015 o 16.00 hod.
                           výstava potrvá do 20. septembra 2015

Trnavský samosprávny kraj – Záhorské múzeum v Skalici a Mesto Skalica pripravili výstavu pri príležitosti životného jubilea Antona Hanzalíka.
Anton Hanzalík tvorí ako sochár, šperkár a autor priestorových objektov. Narodil sa v roku 1950 v Prašiciach, okr. Topoľčany. Od roku 1980 sa sústavnejšie venuje užitkovému umeniu a sochárstvu.
Od roku 1978 je členom Klubu výtvarníkov pri MsKS v Skalici, od roku 1986 je evidovaný v bývalom ZSVU a od roku 1990 je členom Slovenskej výtvarnej únie, Združenia výtvarných umelcov západného Slovenska v Bratislave. Vystavoval na viacerých spoločných i samostatných výstavách na Slovensku i v zahraničí.
Diela Antona Hanzalíka sú v zbierkach Slovenského národného múzea v Bratislave, Záhorskej galérie v Senici, Záhorskeho múzea v Skalici a v súkromných zbierkach doma i v zahraničí.
Kurátorkou výstavy je Mgr. Božena Juríčková. Navštíviť ju môžete do 20. septembra 2015 vo výstavných priestoroch Záhorského múzea v Skalici.