1840 – 2008 160. výročie Slovenského povstania meruôsmych rokov

Dňa 22. septembra 2008 sa v Senici uskutočnili oslavy pri príležitosti 160. výročia Slovenského povstania meruôsmych rokov.

Program:
V Dome kultúry v Senici sa konal odborný seminár venovaný 160. výročiu Slovenského povstania meruôsmych rokov, na ktorom vystúpili Mgr. Richard Drška s príspevkom Meruôsme roky na Záhorí, PhDr. Štefan Mocko s príspevkom Pamätné miesta revolúcie 1848 v Senici a Drahoslav Machala s príspevkom Muž skutkov Jozef Miloslav Hurban.
V Záhorskom osvetovom stredisku v Senici sa uskutočnila výstava Slovenské povstanie meruôsmych rokov vo výtvarnom umení.
Na cintoríne v Senici sa konala spomienková slávnosť s položením vencov pri Pamätníku povstalcov 1848 – 1849, kde so svojimi príhovormi vystúpili predseda Trnavského samosprávneho kraja i primátor mesta Senica.
Program osláv bol ukončený slávnostnou akadémiou v Dome kultúry v Senici s príhovormi hostí a vystúpením Symfonického orchestra bratislavského konzervatória.