Predvianočný koncert Záhorského múzea

koncert

Názov podujatia:        Predvianočný koncert Záhorského múzea v Skalici
Miesto:                       Jezuitský kostol v Skalici
Dátum konania:         piatok 5. decembra 2014 o 18.00 hod.

Záhorské múzeum v Skalici srdečne pozýva na tradičný Predvianočný koncert Záhorského múzea v Skalici, ktorý organizuje každoročne v adventnom období ako poďakovanie svojim spolupracovníkom, návštevníkom a pre všetkých priaznivcov dobrej tradičnej hudby. V tomto roku na koncerte vystúpi Horňácka cimbálová muzika s legendárnym primášom Martinom Hrbáčom, jedinečnou osobnosťou moravského folklóru. Na husliach začal hrať doma v Hrubej Vrbke už ako štvorročný, svoju prvú hudbu zostavil na základnej škole vo Veľkej nad Veličkou. Súčasnú cimbálovú hudbu založil v roku 1966 a vystriedali sa v nej už generácie výborných muzikantov, ktoré popri ňom vyrastali. Je považovaný za pokračovateľa osobitého horňáckeho primáša Jozefa Kubíka. Ako sólista sa predstaví jeden z najvýraznejších interpretov ľudových piesní Horňácka, výborný spevák Martin Prachař z Veľkej nad Veličkou, ktorý bude program koncertu uvádzať sprievodným slovom. Ďalej sa predstavia Jaroslav Hrbáč, Martin Hrbáč a ženský spevácky zbor Oskoruša z Veľkej nad Veličkou.

Koncert je realizovaný s podporou z Neinvestičného fondu Mesta Skalice.